WYNIKI SPRAWDZIANU PO KL VI:  I MIEJSCE W GMINIE W 2015r


 Zapraszamy do oddziału przedszkolnego i klasy pierwszej!

15 maja 2019 r. klasa 7 i 8 wraz z wychowawczynią p. Bernadettą Szkarłat wybrała się na trzydniową wycieczkę w piękne, malownicze tereny górskie.
Po przybyciu na miejsce i zameldowaniu się w Willi Pogoń w Krynicy udaliśmy się do Parku Zdrojowego oraz na Górę Parkową - szczyt mający wysokość 741 m n.p.m. znajdujący się w samym sercu Krynicy, nad Deptakiem. Niezwykle urokliwe miejsce, z wieloma pięknymi zakątkami. Idealne do spacerów, relaksu i odpoczynku od hałasu miast. Spacerując na szczyt mijaliśmy m.in. urokliwy staw z łabędziami i kaczkami,  XIX-wieczne, drewniane altany, ławeczkę Kraszewskiego, leśne Sanktuarium Maryjne z figurą Najświętszej Maryi Panny - Królowej Krynickich Zdrojów. Na samym szczycie podziwialiśmy górskie widoki rozciągające się wokół Krynicy Zdrój.

Schodząc stokami Góry Parkowej umilaliśmy swój czas radosnym śpiewem. Po dojściu do centrum udaliśmy się do Muzeum Zabawek - magicznego miejsca, w którym z radością i zdumieniem odkrywaliśmy zabawki naszych rodziców i dziadków.
Dużym błędem byłoby - będąc w Krynicy – nie odwiedzić Pijalni wód na deptaku, więc tam skierowaliśmy nasze kroki po wyjściu z Muzeum Zabawek. Smakowaliśmy wód mineralnych i odpoczywaliśmy wśród pięknej i bogatej roślinności we wnętrzach pijalni.
Tego samego dnia, wieczorem udaliśmy się do kina na wzruszający i pouczający film „Trzy kroki od siebie”. I tak minął intensywnie pierwszy dzień naszej wycieczki.
16 maja po śniadaniu koleją gondolową dostaliśmy się na szczyt Jaworzyny Krynickiej. Po krótkim pobycie na szczycie zeszliśmy szlakiem czerwonym do Czarnego Potoku. Tam
u podnóża Jaworzyny  spragnieni wrażeń skorzystaliśmy z Krynickiego Parku Linowego. Pokonywaliśmy system przeszkód zawieszonych między drzewami nad ziemią. Bezpieczną dawkę adrenaliny odczuliśmy przypięci do lin asekuracyjnych, podążając wśród drzew na wysokościach od kilku do kilkunastu metrów. Po tak aktywnym wypoczynku spokojnym spacerem wróciliśmy na obiadokolacje. Wieczór wypełniliśmy wspólną grą w kręgle i spacerem.
17 maja udaliśmy się na wielosezonowy tor saneczkowy, doskonale położony na stoku góry "Iwonka". Tam oddaliśmy się szalonej zabawie na trasie o długości ok 1 km, różnicy poziomów 55 metrów - pomiędzy stacją górną a dolną. Po 35 zjazdach spacerkiem dotarliśmy do Pijalni czekolady „U Kiepury”, by zasmakować m.in. pysznej czekolady z chili.
I pozostało tylko pakowanie… Autobus, podróż, wspólne zabawy podczas drogi powrotnej, Kraków… Pełni wspomnień, miłych chwil i pamiątek powróciliśmy do domu.
Nieziemska atmosfera, malownicze krajobrazy oraz cudowna pogoda sprawiły, że chwile spędzone wspólnie stały się niezapomniane.
Klasa VII, VIII z wychowawczynią

Galeria zdjęć