WYNIKI SPRAWDZIANU PO KL VI:  I MIEJSCE W GMINIE W 2015r


 Zapraszamy do oddziału przedszkolnego i klasy pierwszej!

W dniach 15 -17 maja 2019 r. uczniowie klas IV, V i VI pod opieką wychowawczyń p. Aleksandry Szlawskiej  i p. Eweliny Paluch wyjechali na wycieczkę w Beskid Wyspowy. Pierwszego dnia odwiedzili Rabkę. Pierwsze kroki skierowali do Parku Zdrojowego, gdzie skorzystali z dobrodziejstw tężni solankowej, a następnie do Muzeum im. Władysława Orkana. Tam z zainteresowaniem słuchali opowieści o dawnych wiejskich zabawkach, ptaszkach, konikach, wózkach wyrabianych na wsi z drewna i sprzedawanych na krakowskim Rynku Głównym. Później mogli samodzielnie pomalować drewniane ptaszki i zabrać je jako pamiątki z pobytu w Rabce.

Tego samego dnia uczniowie złożyli wizytę góralom i zbójnikom w poświęconym im muzeum. Mieli tam okazję między innymi: posłuchać gwary góralskiej, przymierzyć góralskie stroje, pomyszkować po zakamarkach zbójnickiej jaskini oraz spróbować rozgonić burzowe chmury przy pomocy dzwonu.
Z Rabki wycieczka wyruszyła do Poręby Wielkiej na smaczny obiad. Po krótkim spacerza dla zapoznania się z najbliższym otoczeniem uczniowie oddali się rekreacji na hali sportowej.
Czwartek upłynął pod znakiem wyzwań sportowych. Po śniadaniu bus podwiózł naszych młodych turystów na szlak wiodący do schroniska na Starych Wierchach. Las i skalisty wąwóz w aurze mglistego poranka wydawał się rodem z baśni lub mrocznej opowieści o leśnych strzygach i wiedźmach - opowieści z dreszczykiem nie było końca. Od czasu do czasu wyglądało słońce. Na szlaku uczniowie mieli szczęście spotkać salamandrę - symbol Gorczańskiego Parku Narodowego, na terenie którego przebywali. Po dwugodzinnej wędrówce dzielnie dotarli do schroniska, gdzie czekały leżaki dla zmęczonych i oryginalne pamiątki. W dobrych humorach wszyscy wrócili na zasłużony obiad do Poręby.
Pogodne popołudnie uczniowie spędzili na spacerze po parku dworskim w Porębie, gdzie znów odwiedzili tężnię solankową. Po kolacji grali w bilard, ping ponga oraz w piłkę na hali sportowej. Wieczór zakończyliśmy ogniskiem z kiełbaskami, choć większość uczestników wyjazdu nie odmówiła sobie jeszcze meczu badmintona lub piłki nożnej na trawiastym boisku pod ośrodkiem.  
Ostatni poranek po śniadaniu młodzi turyści również spędzili w promieniach słońca na świeżym powietrzu grając w badmintona i biegając za piłką. Około 9.30 wyruszyli znów do Rabki, gdzie w Parku Zdrojowym korzystali z atrakcji. Ścigali się na gokartach i wspinali w parku linowym. Około godziny 14.30 wszyscy szczęśliwie wrócili do Owczar.
E.Paluch