WYNIKI SPRAWDZIANU PO KL VI:  I MIEJSCE W GMINIE W 2015r


 Zapraszamy do oddziału przedszkolnego i klasy pierwszej!

11 października  w naszej szkole odbyła się niezwykle ważna uroczystość. Było to ślubowanie i pasowanie uczniów klasy pierwszej.
Pierwszoklasiści z pomocą uczniów klasy IV zaprezentowali krótki program artystyczny, w którym zdali pierwszy egzamin na ucznia. Śpiewająco odpowiadali na pytania dotyczące naszej ojczyzny, szkolnej nauki oraz  zasad zachowania. Wszyscy na czele z „ Dobrą Wróżką” zgodnie stwierdzili, że egzamin pięknie zdali i  mogą już zostać przyjęci do braci uczniowskiej. Pierwszoklasiści ślubowali na sztandar szkoły. Następnie pani dyrektor  dokonała aktu pasowania na uczniów szkoły. Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy, czapki i książeczkę. Dopełnieniem uroczystości był słodki poczęstunek przygotowany dla nich przez rodziców.
Drugą część uroczystości poprowadził Samorząd Uczniowski, który korzystając ze wsparcia finansowego Rady Rodziców przygotował słodkie upominki "Pedagogix" dla nauczycieli. Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego wraz z młodszymi koleżankami złożyła życzenia nauczycielom podkreślając ich dużą rolę w zdobywaniu wiedzy przez dzieci i młodzież. Z okazji święta nauczycieli Samorząd Uczniowski przygotował także niespodziankę dla swoich pedagogów. Był to film "Poprowadź mnie" opowiadający o trudnej sztuce uczenia - nauczania się, o roli nauczyciela w tym procesie, jego wsparciu udzielanego uczniom oraz o wdzięczności jaka kryje się w sercach dzieci i młodzieży za pracę nauczyciela oraz za wszystko co wykracza poza tę pracę, a jest dziełem nauczycieli.

5 września 2019 r. Uczniowie klas IV, V i VII naszej szkoły wraz z Panią Dyrektor Małgorztą Iskrą oraz polonistką Eweliną Paluch odwiedzili Dom Pomocy Społecznej w Owczarach podczas XX Jubileuszowych Plenerowych Warsztatów Arteterapii Powiatu Krakowskiego. Wzięli udział we wspólnej zabawie z mieszkańcami Domu Pomocy Społecznej. Podziwiali zaangażowanie sąsiadów szkoły w ich działania artystyczne oraz uczyli sie od nich, jak czerpać radość z drobnych nawet sukcesów i przyjemności. Wspólne świętowanie dla wszystkich było źródłem pozytywnych wrażeń, a uczniom szczególnie przypomniało o tym, że dobre relacje z osobami o różnych potrzebach i odmiennym spojrzeniu na rzeczywistość, pozwalają na rozwój osobowości i uczą wrażliwości na różnorodność otaczającego świata.  
E.P.

Uczniowie klasy I i II naszej szkoły biorą udział w realizowanym przez Bibliotekę w Przybysławicach projekcie „Para-buch! Książka w ruch!”. Celem tego przedsięwzięcia jest promocja czytelnictwa książek popularnonaukowych wśród dzieci w wieku 3-10 lat oraz rozwój zainteresowań nauką i światem, który nas otacza.  Zajęcia obejmują głośne czytanie , działania propagujące kulturę książki, przeprowadzanie prostych eksperymentów naukowych, tworzenie tematycznych prac plastyczno – technicznych, spotkania z ciekawymi ludźmi oraz działania popularyzujące książkę i wiedzę w zakresie dziedzin STEM (matematyki, technologii czy nauk przyrodniczych). Odbyły się już trzy spotkania związane z pszczołami.

2  września 2019 r. o godzinie 10.00 odbyła się uroczysta inauguracja nowego roku szkolnego 2019/2020.                                                                                                                        

Uroczystość rozpoczęła się od odśpiewania Hymnu Polski – „Mazurka Dąbrowskiego”. Następnie pani dyrektor M. Iskra powitała wszystkich przybyłych uczniów, rodziców oraz grono pedagogiczne. Szczególne słowa skierowała do najmłodszych, rozpoczynających naukę w naszej szkole. Przedstawiła nowych nauczycieli.                                                              

Wszystkim życzyła wielu sukcesów, wytrwałości w realizacji celów oraz powodzenia w zdobywaniu wiedzy i nowych umiejętności.                                                                  

Po uroczystości inauguracyjnej uczniowie z radością spotkali się w salach lekcyjnych z wychowawcami i kolegami. Podczas tych krótkich spotkań zapoznali się m.in. z planem zajęć i podzielili się wrażeniami z minionych wakacji.

logo pl04 października 2019 r. w naszej szkole odbyła się 9. edycja akcji pt. Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia (ŚDTM 2019) (ang. World Multiplication Table Day). ŚDTM odbywa się każdego roku w pierwszy piątek października.
Celem akcji jest propagowanie nauczania-uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja jest okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach.

Czytaj więcej: Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia