WYNIKI SPRAWDZIANU PO KL VI:  I MIEJSCE W GMINIE W 2015r


 Zapraszamy do oddziału przedszkolnego i klasy pierwszej!

     30 października 2019 r. uczniowie klas VI i VII wraz z nauczycielkami Moniką Kołaczyńską i Eweliną Paluch udali się do Krakowa na wycieczkę historyczną. W  szczególnym czasie pamięci o tych, którzy poświęcili swoje życie dla odrodzenia i rozwoju wolnej Polski, złożyliśmy wieniec od całej społeczności szkoły na grobie Patrona szkoły Eugeniusza Kwiatkowskiego.
     Następnie odwiedziliśmy miejsca pamięci związane z odzyskaniem niepodległości przez Polskę w 1918 r. Spod Domu Legionistów przy ulicy Oleandry, skąd wyruszyli żołnierze Józefa Piłsudskiego w sierpniu 1914 roku, przeszliśmy pod pomnik Józefa Piłsudskiego i jego legionistów. Dalej wędrowaliśmy do Rynku Głównego. Przy wieży ratuszowej słuchaliśmy opowieści pani Moniki Kołaczyńskiej o tym, jak 31 października 1918 r. polscy żołnierze bez jednego wystrzału rozbroili austriacki garnizon stacjonujący przez lata zaborów na odwachu przy ratuszu krakowskim. Kraków ogarnęła wtedy euforyczna radość z odzyskania niepodległości.
     Z Rynku maszerowaliśmy Drogą Królewską na wzgórze wawelskie.Tam w podziemiach katedry złożyliśmy hołd Marszałkowi Józefowi Piłsudskiemu przy jego grobie.
     Z Wawelu udaliśmy się w drogę powrotną do szkoły podziwiając po drodze zabytki Krakowa i wskazując miejsca ważne dla naszej narodowej historii.