WYNIKI SPRAWDZIANU PO KL VI:  I MIEJSCE W GMINIE W 2015r


 Zapraszamy do oddziału przedszkolnego i klasy pierwszej!

12 listopada 2019 r.  w budynku wielofunkcyjnym “Dolina Owczar” odbyła się coroczna Wieczornica Patriotyczna z okazji Święta Odzyskania Niepodległości. Spotkanie mieszkańców Owczar i społeczności Szkoły Podstawowej im. E. Kwiatkowskiego miało na celu wspólne dzielenie się radością z tego, że żyjemy w wolnej ojczyźnie oraz przekazywanie tradycji i  wartości patriotycznych najmłodszym.

Wieczór poprowadził pan Andrzej Niemiec, oddając najpierw głos pani Dyrektor Małgorzacie Iskrze, która powitała przybyłych gości i wszystkich zebranych. Po uroczystym odśpiewaniu hymnu został odtworzony film zrealizowany przez uczniów szkoły, którzy odwiedzili historyczne miejsca w Krakowie i Warszawie związane z odzyskaniem niepodległości przez Polskę. Był to efekt żywych lekcji historii przeprowadzonych w czasie wycieczek szkolnych przez nauczycielki Monikę Kołaczyńską i Ewelinę Paluch.

Następnie uczniowie klas VI i VII przedstawili krótki program artystyczny mówiący o tym, czym jest wolność współcześnie dla każdego z nas. Każda z klas wraz z wychowawcami zaśpiewała wybraną pieśń patriotyczną. Najwięcej braw zebrali najmłodsi z klas 0-II. Rodzice uczniów przygotowali poczęstunek oraz gorące napoje.

Spotkanie uświetniła Orkiestra Dęta z Korzkwi prowadzona przez dyrygenta pana Michała Kwiatkowskiego. Z towarzyszeniem orkiestry wszyscy zebrani śpiewali pieśni patriotyczne.
E. Paluch

DSCN0496 kopiaDSCN0497 kopiaDSCN0501 kopia

 

 

 

 

 

 

DSCN0505DSCN0512DSCN0517

 

 

 

 

 

 

DSCN0540DSCN0548DSCN0559