WYNIKI SPRAWDZIANU PO KL VI:  I MIEJSCE W GMINIE W 2015r


 Zapraszamy do oddziału przedszkolnego i klasy pierwszej!

     7 i 8 listopada uczniowie klas IV-VIII wraz z nauczycielkami: Magdaleną Majewską, Aleksandrą Szlawską i Eweliną Paluch przebywali w stolicy Polski  na wycieczce edukacyjnej. Pierwszego dnia oglądali panoramę Warszawy z tarasu widokowego Pałacu Kultury i Nauki,  następnie udali się do warszawskiego Fotoplastykonu mieszczącego się od ponad stu lat w Alejach Jerozolimskich, by zobaczyć życie przedwojennej Warszawy oraz rozmiar zniszczeń powojennych i trud odbudowy miasta przedstawione na starych fotografiach i filmie.
    Po obiedzie uczniowie zwiedzili Stare Miasto, Plac Zamkowy oraz przeszli ul. Krakowskie Przedmieście pod Pałac Prezydencki. Oglądali zmianę warty przy  Grobie Nieznanego Żołnierza oraz zatrzymali się przy pomniku Małego Powstańca przy ulicy Podwale. Wieczorem pojechali do Wilanowa, by zobaczyć pałac króla Jana Sobieskiego we wspaniałej iluminacji.

    Kolejny dzień uczniowie rozpoczęli od obejrzenia Belwederu, niegdyś rezydencji Marszałka Piłsudskiego. Następnie spacerowali po Łazienkach Królewskich. Zobaczyli pomnik Fryderyka Chopina i zwiedzili wnętrza Pałacu Na Wyspie. Z Łazienek pojechali na Stadion Narodowy, gdzie uważnie słuchając przewodnika, zagłębili sie w niedostępne na co dzień dla kibiców zakamarki stadionu - na przykład szatnie naszej reprezentacji piłkarskiej. Podziwiając nadwiślańską panoramę Warszawy, uczniowie przeszli do Centrum Nauki Kopernik, gdzie spędzili kilka godzin angażując sie w różne działania edukacyjne oraz biorąc udział w wykładzie o elektryczności w Teatrze Wysokich Napięć lub wykonując rózne zadania konstrukcyjne w Majsterni. Starsi uczniowie mieli też okazję zgłębić tajniki rozszerzającego się kosmosu podczas pokazu w Planetarium.
    Wracając do centrum miasta, wszyscy mogli doświadczyć nocnego życia Warszawy rozświetlonej światłami drapaczy chmur.  
E.P.

image001

image002

image003

image004