WYNIKI SPRAWDZIANU PO KL VI:  I MIEJSCE W GMINIE W 2015r


 Zapraszamy do oddziału przedszkolnego i klasy pierwszej!

logo pl04 października 2019 r. w naszej szkole odbyła się 9. edycja akcji pt. Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia (ŚDTM 2019) (ang. World Multiplication Table Day). ŚDTM odbywa się każdego roku w pierwszy piątek października.
Celem akcji jest propagowanie nauczania-uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja jest okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach.

„Tabliczkowa wiedza” sprawdzana jest w niecodzienny sposób – podczas krótkich egzaminów z tabliczki mnożenia.
„Egzamin” – brzmi bardzo groźnie i wielu osobom kojarzy się z trudnymi „przeprawami” –
w formie testów, klasówek i zaliczeń. W trakcie ŚDTM egzaminy są znacznie przyjemniejsze! Ich główną formą są losy o różnym stopniu trudności.
Każda osoba, która odpowie ustnie i pisemnie na 10 pytań z dwóch losów, otrzymuje tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia oraz imienną legitymację. Posiadana legitymacja jest ogromną motywacją dla dzieci do dalszego pogłębiania wiedzy matematycznej i osiągania lepszych wyników w szkole.

W naszej szkole do egzaminu ustnego i pisemnego przystąpiło 36 uczniów z klas 4-8. Emocji było wiele, radości także.
Po sprawdzeniu wiedzy naszych uczniów okazało się, iż 12 z nich uzyskało tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia, a są to:
- z klasy 4: Zuzanna Glinka, Klaudia Krasicka, Lena Polańska, Hanna Węgrzyn,
- z klasy 5: Antoni Markiewicz, Igor Dziechciarz,
- z klasy 6: Jan Dunikowski, Jan Konieczny, Michał Sosnowski,
- z klasy 7: Wiktor Wil,
- z klasy 8: Kamila Banduła, Paweł Sieńko.

Gratulujemy!