WYNIKI SPRAWDZIANU PO KL VI:  I MIEJSCE W GMINIE W 2015r


 Zapraszamy do oddziału przedszkolnego i klasy pierwszej!

20 marca 2019 r. odbył się Szkolny Festiwal Nauki, w którym wzięli udział uczniowie wszystkich klas oraz oddziału przedszkolnego. Każda klasa zaprezentowała pozostałym uczniom przygotowane przez siebie eksperymenty naukowe lub kolekcje, które tego dnia uczniowie przynieśli do szkoły.
    W oddziale przedszkolnym można było, między innymi, podziwiać doświadczenia  uprawy warzyw w zróżnicowanych warunkach. Pierwszoklasiści prezentowali wybuch wulkanu, opowiadali o zwyczajach prądu elektrycznego, o działaniu silnika odrzutowego, prezentowali czasy egipskich faraonów, mówili o właściwościach minerałów i pokazywali zbierane przez siebie przedmioty.
W klasie trzeciej podziwialiśmy, jakie zjawiska można uzyskać, mieszając barwniki z odpowiednimi substancjami, poznawaliśmy tajemnice prądu elektrycznego i właściwości olejków eterycznych. Klasa czwarta prezentowała właściwości cieczy i gazów oraz ruchu w fizyce. W klasie piątej i szóstej uczniowie mieli możliwość zbudować baterię z cytryn i kolorowych metali, poznać działanie kuli plazmowej i odkrycia, którym poświęcił życie Nikola Tesla. Sprawdzali również swój wiek na różnych planetach, oglądali kolekcję starych monet, wytwarzali chmurę. Klasy VII i VIII pokazały właściwości cieczy nienewtonowskiej oraz właściwości dwutlenku węgla. Najmłodsi mogli rozwiązać przygotowane przez najstarszych uczniów łamigłówki matematyczne.