WYNIKI SPRAWDZIANU PO KL VI:  I MIEJSCE W GMINIE W 2015r


 Zapraszamy do oddziału przedszkolnego i klasy pierwszej!

W niedzielę 17 czerwca 2018 r. odbył się kolejny, już piąty, Rodzinny Piknik w Owczarach organizowany przez Radę Rodziców uczniów i nauczycieli. Pani Dyrektor, Małgorzata Iskra, na samym początku powitała wszystkich przybyłych gości specjalnych: Przewodniczącego Rady Gminy Zielonki i sołtysa Owczar Pana Ryszarda Krawczyka, byłą  Panią Dyrektor szkoły Annę Sznitko oraz Przewodniczącą Koła Gospodyń Wiejskich Panią Zofię  Maj.
Wszyscy zebrani goście, a w tym roku frekwencja była naprawdę duża, mogli obejrzeć bogaty program artystyczny przygotowany przez uczniów naszej szkoły pod kierunkiem nauczycieli oraz występy naszych absolwentów.

Pierwszym punktem programu był występ oddziału przedszkolnego. Najmłodsi uczniowie naszej szkoły zaprezentowali urocze przedstawienie o krasnoludkach i zwierzątkach przygotowane pod kierunkiem wychowawcy, Pani Beaty Nurek. Maluchy wykazały się świetną grą aktorską, zaangażowaniem i pełnym profesjonalizmem. Po przedszkolakach  na scenie zaprezentowała się klasa druga, która również przygotowała piękne przedstawienie. Dzieci występowały w kostiumach ptaków, owadów, kwiatów na tle niezwykle urokliwej dekoracji. Klasie drugiej, pod opieką Pani Doroty Stolarzewicz, również nie brakowało zaangażowania i talentu. Wszyscy nagrodzeni zostali ogromnymi brawami. Jako trzeci, na scenie zaprezentowali się uczniowie klasy trzeciej, którzy wykonali piosenkę pt. Autostop z repertuaru Karin Stanek. Roześmiani trzecioklasiści wjechali na scenę ukwieconym „samochodem” i zaprezentowali swój niewątpliwy talent wokalno-aktorski szlifowany pod kierunkiem wychowawcy, Pani Kamili Maj. Kolejnym punktem programu artystycznego był występ starszych uczniów naszej szkoły. Klasy IV-VII przygotowały pod kierunkiem Pani Moniki Dryji i Pani Marty Migdał krótki spektakl w języku angielskim pt. Alan in Wonderland. Uczniowie zaprezentowali nie tylko swoje zdolności artystyczne, taneczne, wokalne
i aktorskie, ale także, a może przede wszystkim, zdolności językowe.
Kolejne występy to wokalne popisy uczniów naszej szkoły i jej absolwentów. Jako pierwszy zaprezentował się uczeń klasy VII, Kamil Sieńko, który zaśpiewał piosenkę z repertuaru zespołu Lady Pank pt. Zawsze tam gdzie Ty. Tuż po nim wystąpiła uczennica klasy VI, Kamila Banduła, która wykonała piosenkę Katarzyny Sobczyk pt. O mnie się nie martw. Następnie Kamil wraz z Kamilą wykonali wspólnie utwór Know What You Did Last Summer śpiewaną przez duet Shawn Mendes i Camila Cabello. Po nich na scenie pojawili się absolwenci Miriam Dunikowska i Norbert Kociarz, którzy wykonali przeboje Edyty Górniak, Zbigniewa Wodeckiego czy zespołu Happysad. Swoimi umiejętnościami gry na akordeonie pochwali się także inny absolwent, Bartosz Siła, który wykonał kilka utworów właśnie na tym instrumencie.
Po części artystycznej na scenie pojawili się zawodnicy judo, którzy przygotowali wyjątkowo efektowny pokaz swoich sportowych umiejętności.
Dużą atrakcja była licytacja piłek i zdjęć z autografami piłkarzy drużyny Wisły Kraków. Aukcja była możliwa dzięki Panu Maciejowi Papieżowi, któremu udało się zorganizować tak niezwykłe gadżety. Zabawa cieszyła się dużym powodzeniem, goście chętnie licytowali, co szczególnie cieszy, bowiem pieniądze zebrane w trakcie licytacji przeznaczone zostaną na zakup dodatkowego sprzętu sportowego dla naszych uczniów.
W czasie pikniku wszyscy zebrani mieli także możliwość oglądnięcia pokazów pierwszej pomocy w wykonaniu strażaków z OSP w Owczarach. Dodatkowymi atrakcjami były niewątpliwie dorożka, którą można było przejechać się w czasie trwania całej imprezy oraz, cieszący się ogromnym powodzeniem, dmuchany zamek. Chętne dzieci mogły skorzystać z takich atrakcji jak malowanie twarzy, robienie wodnych tatuaży, zaplatanie kolorowych warkoczyków czy interaktywne zabawy
z ciekawymi robotami przygotowane przez szkołę Robotowo.
Mieliśmy okazję także zobaczyć wystawę prac jednej z naszych absolwentek, Kingi Kociarz, przygotowującej się do egzaminów wstępnych do Akademii Sztuk Pięknych. Niezwykłe prace tej utalentowanej dziewczyny można było podziwiać w budynku szkoły.
Nie mogło zabraknąć  słodkich poczęstunków i kiełbasek z grilla, o co jak zwykle zadbała niezastąpiona Rada Rodziców. Dla tych młodszych, ale i trochę starszych znalazła się też wata cukrowa i lody.
Wszystkim rodzicom, którzy  zaangażowali się w przygotowanie imprezy bardzo serdecznie dziękujemy za pomoc. Mamy nadzieję, że wszyscy świetnie się bawili i już dziś zapraszamy na szósty piknik rodzinny już za rok.