WYNIKI SPRAWDZIANU PO KL VI:  I MIEJSCE W GMINIE W 2015r


 Zapraszamy do oddziału przedszkolnego i klasy pierwszej!

11.06.2018 r. uczniowie oddziału przedszkolnego i klasy II pod opieką wychowawców, a także chętnych rodziców i opiekunów, wybrali się na wycieczkę do Parku Rozrywki Zatorland. To kompleks parków, w skład którego wchodzą: Park Ruchomych Dinozaurów, Park Owadów, Park Mitologii oraz Kino 5D, Domek do Góry Nogami i wspaniały Lunapark.

W pierwszej kolejności, wraz z przewodnikiem, udaliśmy się do Parku Ruchomych Dinozaurów. To ścieżka edukacyjna położona w starym lesie, bogata nie tylko w „ożywione” prehistoryczne gady, ale również w piękne, kilkusetletnie okazy drzew. Mogliśmy podziwiać naturalnej wielkości, ruchome, ryczące i pomrukujące dinozaury. Ten spacer pozwolił nam przenieść się w czasie o setki milionów lat. Wrażenia te wzmocnił oglądany w kinie 5D film o ich życiu.
Następnie udaliśmy się do Domu do Góry Nogami. W jego wnętrzu mieliśmy wrażenie jak gdyby wszystko wirowało nad naszymi głowami.
Kolejnym etapem wycieczki było zwiedzanie Parku Owadów, w którym zobaczyliśmy olbrzymie, ruchome, wydające odgłosy owady. Następnie ciuchcią pojechaliśmy do położonego na zbiorniku wodnym Parku Mitologii. Tam przenieśliśmy się do czasów bogów, herosów i bohaterów
z mitologii greckiej. Pływaliśmy łódką, słuchając opowieści i przyglądając się mitologicznym postaciom.
Dodatkowych atrakcji dostarczył dzieciom Lunapark, w którym znajduje się cała gama urządzeń rekreacyjnych. Zarówno dzieci, jak i dorośli mogli wielokrotnie skorzystać z wielu atrakcji.
Dzień upłynął nam wspaniale, pogoda dopisała, a wycieczka na pewno długo pozostanie w naszej pamięci.