WYNIKI SPRAWDZIANU PO KL VI:  I MIEJSCE W GMINIE W 2015r


 Zapraszamy do oddziału przedszkolnego i klasy pierwszej!

Z inicjatywy Europejskiej Rady Resuscytacji już od kilku lat organizowany jest Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca. W tym roku przypadł on na dzień 16 października. W ramach jego obchodów już po raz czwarty Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zorganizowała udaną próbę bicia rekordu Guinnessa w kategorii "największa lekcja resuscytacji krążeniowo-oddechowej w wielu miejscach jednocześnie". Fundacja WOŚP w ramach programu edukacyjnego "Ratujemy i Uczymy Ratować" szkoli nauczycieli, którzy następnie przekazują wiedzę uczniom w swoich placówkach.
Również w naszej szkole pani Renata Borkowska przeszła takie przeszkolenie i pozyskała dla naszej szkoły fantomy i materiały szkoleniowe udostępniane przez WOŚP. Dzięki temu mogliśmy 17 października dołączyć do europejskiej społeczności obchodzącej ten ważny dla życia każdego z nas dzień. Pani Borkowska zorganizowała i przeprowadziła szkolne warsztaty pt „Ratujemy i uczymy się ratować” Spotkanie rozpoczęliśmy od oglądnięcia krótkiego filmu szkoleniowego skierowanego do najmłodszych, następnie bardzo szczegółowo omówiliśmy schemat postępowania podczas udzielania pierwszej pomocy. Dzieci zobaczyły jak należy układać poszkodowanego w pozycji bocznej ustalonej oraz jak wykonuje się resuscytację krążeniowo-oddechową. Przeprowadziliśmy również ćwiczenia praktyczne na fantomie, podczas których dzieci przekonały się, że prowadzenie resuscytacji to tak naprawdę trudna praca wymagająca sporo siły.
W końcowej części warsztatów wszyscy uczniowie z klas 0 – III otrzymali materiały edukacyjne, napisali krótki sprawdzian wiedzy i otrzymali certyfikaty uczestnictwa w szkoleniu.

Zapraszamy do galerii zdjęć!