WYNIKI SPRAWDZIANU PO KL VI:  I MIEJSCE W GMINIE W 2015r


 Zapraszamy do oddziału przedszkolnego i klasy pierwszej!

W niedzielę 12 czerwca odbył się już III Rodzinny Piknik w Owczarach. Rozpoczął się od przywitania przez p.Małgorzatę Iskrę gości honorowych: Przewodniczącego Rady Gminy Zielonki i sołtysa Owczar pana Ryszarda Krawczyka oraz byłej pani dyrektor szkoły mgr Anny Sznitko z mężem. Pierwszym punktem programu był koncert wokalistów z zespołu „Fermata” w składzie którego znalazł się między innymi nasz absolwent Norbert Kociarz. Następnie na scenie zaprezentowali się uczniowie z kl 0 – III z programem artystycznym przygotowanym z okazji Dnia Mamy i Taty pod okiem wychowawców. I tak nasi najmłodsi prezentowali piękne wierszyki i piosenki, które spotkały się z dużym uznaniem zgromadzonej publiczności. Po występie dzieci na scenę wkroczyły tancerki. Jako pierwsze zaprezentowały się szkolne cheerleaderki w układzie tanecznym z elementami gimnastycznymi w składzie: Kamila Cieślik, Patrycja Szczepańska, Miriam Dunikowska, Bogumiła Wieczorek, Kamila Banduła, Alicja Dziechciarz, Karolina Zając, Olimpia Karhan. Po nich swoje układy taneczne z elementami akrobatyki sportowej pokazały zawodniczki sekcji gimnastycznej TS Wisła Kraków: Aleksandra Borkowska, Maria Bieda i Michalina Bizoń. Kolejną atrakcją był pokaz judo w wykonaniu uczniów naszej szkoły pod czujnym okiem pani Beaty Pepery. W występie wokalnym mogliśmy również podziwiać Kamilę Bandułę i Karolinę Zając z kl IV oraz Kamila Sieńko z klasy V. Po ich występach swoje umiejętności podczas symulacji gaszenia pożaru auta zaprezentowali owczarscy strażacy. Niemałą atrakcją dla dzieci była możliwość dokładnego obejrzenia wozu strażackiego. Kiedy opadły emocje towarzyszące pokazowi strażackiemu znów powróciliśmy na scenę i tak swoje umiejętności gry na akordeonie zaprezentowali Bartosz Sioła (uczeń kl II Gimnazjum w Korzkwi) i Damian Machnik (uczeń kl II Gimnazjum w Woli Zachariaszowskiej).
Mocnym punktem pikniku była obecność kierowcy rajdowego, wielokrotnego Mistrza Polski w różnych kategoriach – pana Jana Chmielewskiego.

Podczas całego pikniku na uczestników czekało również sporo dodatkowych atrakcji. Było więc: malowanie twarzy, kolorowe warkoczyki i balony w wielu bardzo ciekawych kształtach. O słodki poczęstunek i kiełbaski z grilla zadbała Rada Rodziców. Można było również nabyć pyszne ciasta upieczone przez mamy naszych uczniów, dla najmłodszych nie zabrakło słodkości w postaci waty cukrowej i lodów.
Cały czas funkcjonowało również stoisko z biżuterią robioną własnoręcznie przez mamy uczniów z klasy IV – panie Magdalenę Michalik i Ewelinę Dziechciarz. Odbyły się również mini warsztaty robienia biżuterii oraz warsztaty robotyki dla najmłodszych. Sporym zainteresowaniem cieszyły się przewozy bryczką, która dzielnie kursowała z chętnymi uczestnikami naszego festynu przez cały czas jego trwania.

Wszystkim rodzicom zaangażowanym w organizację pikniku bardzo serdecznie dziękujemy za pomoc. Mając nadzieję iż wszyscy obecni dobrze się bawili już dziś zapraszamy na następne takie spotkanie za rok.