WYNIKI SPRAWDZIANU PO KL VI:  I MIEJSCE W GMINIE W 2015r


 Zapraszamy do oddziału przedszkolnego i klasy pierwszej!

II Rodzinny Piknik w Owczarach rozpoczął się koncertem absolwentów. W składzie zespołu „Maniacy Hałasu” znaleźli się Filip Major, Zosia Grodecka oraz Kinga i Norbert Kociarz. Przybyło wielu naszych starszych kolegów, rodziców oraz uczniów i nauczycieli. W budynku szkoły równocześnie odbywała się wystawa samolotów Bartosza Dudka – ucznia klasy I Gimnazjum w Korzkwi a także miał miejsce wernisaż prac Kingi Kociarz – uzdolnionej plastycznie uczennicy kl III Gimnazjum w Zielonkach.
Wspaniale zapowiadający się dzień przerwały nam opady deszczu, zmuszając do schronienia się w budynku szkoły. Na uczniów czekały już „głowołamacze” czyli logiczno-zręcznościowe zagadki matematyczne, pokaz kolekcji aut Michała Wąsa oraz wystawa prac z konkursu ekologicznego. Owczarscy strażacy zaprezentowali swoje umiejętności podczas symulacji gaszenia pożaru auta.
Następnie dzięki korzystniejszej aurze mogliśmy kontynuować dalszy program. Kolejno na scenie zaprezentowali się uczniowie kl I wykonując piosenkę w języku angielskim oraz solistka z kl III – Kamila Banduła.
Szczególną atrakcją okazał się pokaz szermierki w wykonaniu ucznia naszej szkoły – Dominika Dziechciarza. Podziwialiśmy także popisy wokalne naszych absolwentów Kingi i Norberta Kociarzów oraz Zosi Grodeckiej. Grę na akordeonie zaprezentowali Bartosz Sioła (uczeń kl I Gimnazjum w Korzkwi) i Damian Machnik (uczeń kl I Gimnazjum w Woli Zachariaszowskiej). W tańcu nowoczesnym ujrzeliśmy Zosię Grodecką (uczennice kl II Gimnazjum w Zielonkach). Nasze spotkanie uświetnił zespół Free Fallin i Ola Zarębowicz (absolwentka naszej szkoły).
Na młodszych uczestników pikniku czekało wiele atrakcji np.: malowanie twarzy, kolorowe warkoczyki i balony w wielu bardzo ciekawych kształtach. O słodki poczęstunek i kiełbaski z grilla zadbała Rada Rodziców. Dzień zakończył seans filmowy połączony z wieczorem bajek, koncert zespołu „Grupka” oraz niesamowity pokaz tańca z ogniem.