WYNIKI SPRAWDZIANU PO KL VI:  I MIEJSCE W GMINIE W 2015r


 Zapraszamy do oddziału przedszkolnego i klasy pierwszej!

4 października 2014r w odbyło się drugie, miejmy nadzieję, że już tradycyjne ognisko integracyjne, organizowane przez Radę Rodziców.
Ognisko rozpoczęło się punktualnie o godzinie czternastej i trwało do godziny osiemnastej. Było pięknie… Cudowna pogoda - jak na zamówienie, pieczone na ruszcie i przy ognisku kiełbaski, uśmiechnięte buzie dzieci, integrujący się ze sobą rodzice, pan dyrektor oraz nauczyciele.
Podczas imprezy nie można było się nudzić. Rodzice wraz z panem dyrektorem Pawłem Zegartowskim zapewniali różnego rodzaju atrakcje dla dzieci: konkursy z nagrodami, gry i zabawy od skoków na skakance, przez zabawy z kołem hula-hop, drużynowe zawody w przeciąganiu liny czy strzelanie z łuku aż do zupełnie ekstremalnej wspinaczki, do której potrzeba było nie lada odwagi, sprawności fizycznej i sprytu. Podczas gdy starsi uczniowie zmagali się z coraz to nowymi wyzwaniami, najmłodsi uczestnicy spotkania stawiali pierwsze kroki w świecie nauk przyrodniczych, zliczając i organizując schronienie wszystkim znajdującym się w pobliżu płazom.
Na tegorocznym ognisku gościliśmy również absolwentów naszej szkoły. Wszystkim było niezwykle miło, że w obliczu nowych obowiązków, często trudnej gimnazjalnej rzeczywistości znaleźli czas, aby się z nami spotkać.
Celem tego typu spotkań jest przede wszystkim wzajemne poznanie, integracja, budowanie więzi i relacji interpersonalnych. Podczas sobotniego ogniska więzi i relacje budowali ludzie, którym przyświeca jeden wspólny cel - DOBRO DZIECI - uczniów Szkoły Podstawowej w Owczarach, w funkcjonowaniu której najważniejsza jest domowa, rodzinna atmosfera a do tego niezbędne jest właśnie poznanie i integracja. Mamy nadzieję, że cel został osiągnięty…
Dyrekcja wraz z Gronem Pedagogicznym SERDECZNIE DZIĘKUJE wszystkim zaangażowanym w przygotowanie ogniska, w szczególności rodzicom - organizatorom oraz przybyłym gościom za wspólnie spędzony czas.